Vytisknout stránku

Přemýšlení nad potřebou manželství s Jaro Křivohlavým

«Zpět

Přemýšlení nad potřebou manželství s Jaro Křivohlavým

Také v tomto roce nabídne měsíc únor oblíbeného a vskutku exkluzivního hosta. Již potřetí zavítá do Barevné kavárny se svým třídílným cyklem známý, renomovaný psycholog
Prof. PhDr. Jaro Křivohlavý, CSc. Díky svátku
sv. Valentýnu a také díky Národnímu týdnu manželství se z měsíce dubna stává měsíc lásky a porozumění ve vztazích i rodinách. Proto jsme se s panem profesorem rozhodli zařadit téma „Manželství - potřeba nebo přežitek?"

Po tři úterní večery se budete moci ve spodním sále Barevné kavárny setkávat s významnou osobností české i evropské psychologie a přemýšlet nad obsahem tří témat:

  • 12. února - Sedm fází života rodiny
  • 19. února - Jak spolu doma mluvíme?
  • 26. února - Jak se dožít diamantové svatby?

Začátky vždy v 19 hodin. Vstupné dobrovolné.


Univerzitní profesor PhDr. Jaro Křivohlavý vystudoval na Filozofické Fakultě UK obory psychologie - filozofie a anglistika. V roce 1950 mu byl udělen doktorát filozofie. V roce 1966 se stal kandidátem věd a později mu byla udělena docentura. Nakonec po habilitaci na Masarykově univerzitě v Brně v roce 1996 mu prezident republiky Václav Havel udělil hodnost univerzitního profesora psychologie. Prvních 15 let profesního života pracoval ve Výzkumném ústavu bezpečnosti práce v Praze. V období 1967 - 1994 byl zaměstnán v Institutu pro další vzdělávání lékařů v Praze. V průběhu těchto let učil a publikoval v Čechách i v zahraničí. Pan J. Křivohlavý je křesťan, pokřtěný v roce 1939. Je členem Českobratrské církve evangelické. Za totality byl po dobu tří období (1969-1984) zvoleným laickým členem vedení této církve (byl členem synodní rady).