Vytisknout stránku

Filmový klub

ilfilm1ilfilm

 

Ve spodních prostorách kavárny "Na Londýnské" se ukrývá i jedinečný multifukční prostor, sloužící také jako příjemný kinosál. V pohodlných sedačkách zde můžete každý měsíc sledovat výběr toho nejlepšího ze světové i české kinematografie.

Součástí každé projekce bude komentář filmového odborníka Mgr. Petra Sisky, který si čas od času pozve i zajímavého hosta z prostředí filmu.

PROGRAM 2016

9. ČERVEN, 19h - ZELENÁ ZÓNA (USA,VB,Šp.,Fr. 2010) drama / válečný / akční

12. KVĚTEN, 19h - LÍTÁM V TOM (USA, 2009) komedie /drama / romantický

14. DUBEN, 19h - VÝMĚNA (USA, 2008) drama / mysteriózní / historický

17. BŘEZEN, 19h - DOKONALÝ TRIK (USA, UK, 2006) drama / fantasy / trhriller

11. ÚNOR, 19h - WHIPLASH (USA, 2014) hudební / drama

30. LEDNA, 17h - VI. FILMOVÁ NOC
3x film: Pohřben zaživa (Španělsko, USA, Francie, 2010)
Telefonní budka (USA, 2002)
127 Hodin (USA, 2010)

21. LEDEN, 19h - Michael Clayton (USA, 2007) krimi / drama

------------------------------------------------------

ARCHÍV

PROGRAM 2015

10. PROSINEC, 19h - Dobrý ročník (USA, UK, 2006) komedie / drama

12. LISTOPAD, 19h - Jaro, léto, podzim, zima ...a jaro (JK, Německo, 2003) drama / poetický

15. ŘÍJEN, 19h. - Špína Londýna (UK, 2002, 97min.) drama / thriller / krimi

10. ZAŘÍ, 19h - Na sever severozápadní linkou (USA, 1959) dobrodružný

13. SRPNA, 19h - Rivalové (VB, Německo, 2013) drama / životopisný

16. ČERVENEC, 19h - Opravdová kuráž (USA, 2010) western / drama

11. ČERVEN, 19h, - CHORUS LINE (USA, 1985) muzikál / drama / komedie

14. KVĚTEN, 19h. - ONA (USA, 2013) sci-si / romantický / drama

9. DUBEN, 19h. - Mechanik (Španělsko, 2004) thriller / drama

12. BŘEZEN, 19h. - Útěk z Alcatrazu (USA, 1979) drama / thriller

28. ÚNOR, 17h - Filmová noc: 70 let od II. světové války (2x film)
Orel přistál (VB, 1976) drama / thriller / válečný
Hanebný pancharti (USA / Německo, 2009) drama / válečný

12. ÚNOR, 19h - Mlha války (USA, 2003) dokumentární / válečný

15. LEDEN, 18h - II. Večer filmových nadějí (2x film, setkání s tvůrci)
Bez doteku (CZ, 2013) drama / thriller
Hany (CZ, 2014) drama / komedie

 

PROGRAM 2014

11. PROSINEC, 19h - SAMSARA (USA, 2011) dokumentární / dobrodružný

13. LISTOPAD, 19h. - 25.hodina (USA, 2002) krimi/drama

16. ŘÍJEN, 19h. - Občan Kane (USA, 1941) drama

15. KVĚTEN, 19h - Škola ro(c)ku (USA, 2003) komedie / hudební

3. DUBNA, 19h - Plamen a citron (DÁNSKO, NĚMECKO, 2008) drama / válečný

13. BŘEZNA, 19h - Psí odpoledne (USA, 1975) krimi / drama / thriller

22. ÚNORA, 17h - IV. FILMOVÁ NOC (Meč a sandály)
2x film: Gladiátor (USA, 2000) - režisérská verze,
Orel deváté legie (USA, 2011)

13. ÚNORA, 19h - Albín jménem Noi (ISLAND, NĚMECKO, UK, 2003)
drama / komedie

16. LEDNA, 19h - Nejhorší obavy (USA, NĚMECKO, 2002) akční / drama / thriller

 

PROGRAM 2013

19. PROSINCE, 19h - Útěk ze Sibiře (USA, SAE, 2010) dobrodružný

7. LISTOPAD, 19h. - Doktor smrt (USA, 2010) životopisný / drama

17. ZAŘÍ, 19h. - Margin Call (USA, 2008) drama / thriller

15. SRPEN, 19h. - Agora (Španělsko, 2009) drama / historický

18. ČERVENEC, 19h - Poslední představení (USA, 1971) drama

27. ČERVEN 19h. - Sofiina volba (USA, 1982) drama / romantický

23. KVĚTEN, 19h. - Bláznivá, zatracená láska (USA, 2011) komedie / drama / romantický

11. DUBEN, 19h - Půlnoční expres (UK, USA, 1978) drama / životopisný / thriller

21. BŘEZEN, 19h. - ROZHOVOR (USA, 1974) krimi / thriller / drama

16. BŘEZEN, 17h. - III. FILMOVÁ NOC (3x film Tonyho SCOTTA)

14. ÚNOR, 19h. - Valkýra (USA, Německo, 2008) válečný / historický / drama

17. LEDEN, 19h. - Večer filmových nadějí (Setkání se studenty FAMU a jejich filmy)

 

PROGRAM 2012

13. PROSINEC, 19h - O Bozích a lidech (Francie, 2010) drama / historický

15. LISTOPAD, 19h - Master & Commander: Odvrácená strana světa
(USA, 2003) akční / dobrodužný / válečný / drama

27. ŘÍJEN, 17h - II. FILMOVÁ NOC (2xfilm: Počátek, STAR TREK)

11. ŘÍJEN, 19h - Zuřící býk (USA, 1980) sportovní / drama / životopisný

20. ZÁŘÍ, 19h - Let číslo 93 (UK, USA, Francie, 2006) drama / historický

23. SRPEN, 20h - Pomáhat a chránit (Irsko, 2011) komedie / krimi

19. ČERVENEC, 19h - Duel Frost/Nixon (USA, 2008) drama / historický

28. ČERVEN, 19h - Muž, který nebyl (USA, 2001) drama / krimi

17. KVĚTEN, 19h - Velká ryba (USA, 2003) dobrodružný / fantasy

12. DUBEN, 19h - Pád třetí říše (Něm., It., Rak.,2004) historický/životopisny

24. BŘEZEN, 17h - I. FILMOVÁ NOC (3xfilm: The Final Cut, Sunshine, Déja Vu)

15. BŘEZEN, 19h - V řetězech (USA, 2006) drama

16. ÚNOR, 19h - Království nebeské (UK, Šp., USA, 2005) akční / historický

19. LEDEN, 19h - Dokonalý svět (USA, 1993) drama / krimi¨

 

PROGRAM 2011

15. PROSINEC, 19h - JESUS CHRIST SUPERSTAR (USA, 1973) muzikál

10. LISTOPAD, 19h - Gattaca (USA, 1997) drama/sci-fi/thriller

20. ŘÍJNA, 19h - Nový svět (USA, 2005) dobrodružný/drama

22. ZAŘÍ, 19h - Frajer Luke (USA, 1967) drama/krimi

11. SRPEN, 20h - Zlomené květiny (USA, 2005) komedie / drama (LETNÍ KINO)

21.ČERVENEC, 19h - Majestic (USA, 2001) komedie / drama

9. ČERVEN, 19h. - Temný úsvit (USA, 2006) dobrodružný / drama

12. KVĚTEN, 19h. - Zlo mezi námi (2003), drama

21. DUBEN, 19 h. - Zabití Jesseho Jamese zbabělcem Robertem Fordem (2007), drama / western

31. BŘEZEN, 19 h. - Zpívání v dešti (1952), komedie / muzikál

17. ÚNOR, 19 h. - Obchodník se smrtí (r. Andrew Niccol, 2005), drama / akční

 

PROGRAM 2010

4. LISTOPAD, 19h. - Blade Runner (r. Ridley Scott, 1982), akční / sci-fi / drama

21. ŘÍJEN, 19h. - Zapomenuté transporty do Běloruska (r. Lukáš Přibyl, 2007), dokument. Projekce za účasti režiséra.

16. ZÁŘÍ, 19h. - Kdo se bojí Virginie Woolfové? (r. Mike Nichols, 1966), thriller / drama

19. SRPEN, 20h.: letní kino - Po přečtení spalte (r. Joel Coen, Ethan Coen, 2008), komedie / krimi

ČERVENEC - Nepohodlný (r. Fernand Mairelles, 2008), drama / thriller / romantický

ČERVEN - Ráj hned teď(r. Hany Abu-Assad, 2005), drama

KVĚTEN - Život podle Dana (r. Peter Hedges, 2007), komedie

DUBEN - Tři pohřby Melquiadese Estrady (r. Tommy Lee Jones, 2005)

BŘEZEN (4.3, 19h) - Filmový dokument: "...myslím, že se nevrátím", vstupné dobrovolné. Hostem večera bude režisérka filmu Paula Sisková.

ÚNOR (11.2., 19h.) - Kočár do Vídně (r. Karel Kachyňa, 1966), vstupné dobrovolné

LEDEN - Obyčejní hrdinové (Imaginary Heroes, r. Dan Harris, 2004) - zkušební projekce

 

 

 

spodní sál II.

spodní sál IV